Dzwonek do drzwi – przewodowy czy bezprzewodowy?

Choć mogłoby się wydawać, że ten element nie ma większego znaczenia, to jednak jego wyboru nie można pozostawić przypadkowi. Okazuje się bowiem, że dzwonek do drzwi mieszkania czy domu to dziś mnóstwo różnorodnych, coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań, a gdy zostanie on dobrany odpowiednio, przez wiele lat będzie można użytkować go wygodnie i komfortowo. Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas jego poszukiwań?

Obraz zawierający budynek, ściana, wyroby metalowe, blokadaOpis wygenerowany automatycznie

Klasyczny czy pozbawiony przewodów? Wybieramy idealny dzwonek do drzwi

Polacy przez szereg lat przyzwyczaili się do standardowych modeli wyposażonych w przewody. Zasila się je prądem sieciowym. Co stanowi ich główną wadę? Przede wszystkim fakt, iż należy zastosować niekiedy naprawdę długi kabel, by zapewnić ich działanie. Dużą zaletą tej opcji jest natomiast to, że nie trzeba pilnować poziomu naładowania baterii, z czym w przypadku pozbawionych przewodów modeli się stykamy.

Dzwonki bezprzewodowe są niezwykle wygodne w użyciu, więc ich popularność stale rośnie. Nie wymagają skomplikowanego montażu, dlatego też mogą zostać zainstalowane wręcz błyskawicznie. Mają one bardzo różne zasięgi, czasami dochodzą one do 20 metrów (co w przypadku domów jednorodzinnych czy mieszkań okazuje się być zwykle wystarczające), niekiedy są one nawet kilka razy wyższe. Pamiętać jednak trzeba o tym, że nie są one zasilane z sieci elektrycznej, należy zatem liczyć się z opcją ich rozładowania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wybierania dzwonka do drzwi?

Większość osób wybiera standardowy dźwięk dzwonka, czyli popularne ding-dong. Gong jednak to nie jedyna opcja w dzisiejszych czasach, kiedy to producenci proponują nam również egzemplarze wygrywające inne melodyjki. W trym przypadku jednak wybór konkretnej wersji jest uzależniony wyłącznie od indywidualnych preferencji i potrzeb domowników.

W zdecydowanej większości przypadków Polacy kupują modele z klasyczną metodą uruchamiania. Naciśnięcie przycisku wystarczy, by powiadomić domowników o tym, że mają gości. Bywają także egzemplarze na fotokomórkę, jednak nie cieszą się one zbyt dużym powodzeniem w naszym kraju.

Jeśli dzwonek ma być umieszczony na zewnątrz, koniecznie należy wybrać taki wykazujący odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wszak ma on posłużyć przez wiele lat bez awarii.

Popularne egzemplarze ze sklepu Halogen.pl!

W ofercie sklepu Halogen.pl przygotowaliśmy dla klientów zarówno bezprzewodowe wersje dzwonków do drzwi, jak i te z przewodami.

Jeśli chodzi o klasyczne modele przewodowe, z pewnością warto zwrócić uwagę na dzwonek, w przypadku którego do wyboru jest aż 25 różnych melodii. To oznacza, że można co jakiś czas ów dźwięk zmieniać (w zależności od indywidualnych upodobań). Egzemplarz KAKADU z kablem USB dostępny jest w eleganckim kolorze kości słoniowej. Wykonano go z dużą dbałością o detale, dzięki czemu posłuży z pewnością przez długi czas, niezmiennie pozostając w idealnym stanie.

Gdy zaś mowa o coraz powszechniejszych modelach bezprzewodowych, warto z pewnością polecić egzemplarz SMARTEK z sygnalizacją dźwiękową i świetlną. W terenie otwartym jego zasięg wynosi nawet 80 metrów, a kupujący mają do wyboru aż 25 dźwięków polifonicznych.

Zdecydowanie jest w czym wybierać, gdy mowa o nowoczesnych dzwonkach do drzwi na miarę XXI wieku. Przygotowuje się je z dbałością o detale, dbając zarówno o ich estetykę, jak i funkcjonalność. Oby zapowiadały tylko miłych gości!

Data dodania: 06.02.2020