Eksponujemy schody oświetleniem

Eksponujemy schody oświetleniem

Na montaż oświetlenia schodowego decyduje się dziś coraz więcej osób. Nietrudno się temu dziwić, wszak jest to rozwiązanie stanowiące mariaż estetyki i funkcjonalności. Znacznie łatwiej korzysta się wówczas ze schodów, jednocześnie są one w interesujący sposób wyeksponowane, widać wyraźnie choćby blask drewnianych stopni. Producenci elementów oświetleniowych przygotowali szeroki wachlarz możliwości, jeśli mowa o elementach dedykowanych schodom wewnętrznym.

Oświetlenie punktowe i jego popularność

Ci, którym nie wystarcza oświetlenie klatki schodowej kinkietem, żyrandolem czy lampami sufitowymi, stawiają chętnie na punktowe elementy rozświetlające poszczególne stopnie. Oprawy schodowe z czujnikiem ruchu cieszą się coraz większą popularnością. Nowe technologie zostały tutaj zestawione z ciekawym designem, dlatego całość bardzo dobrze komponuje się w przypadku nowoczesnych klatek schodowych w domach i mieszkaniach. Wykorzystuje się tutaj z wielkim powodzeniem technologię LED, która cieszy się ponadprzeciętnym uznaniem w naszym kraju. Oświetlenie ciągów komunikacyjnych w ten sposób jest niezwykle komfortowym i wygodnym z punktu widzenia domowników rozwiązaniem. Nie jest to jednak jedyna opcja do wyboru. Umieszczane zwykle w podstopnicach albo w puszkach oświetleniowych (w zależności od tego, jaki konkretnie ich typ zostanie zastosowany) elementy oświetleniowe prócz wspomnianych już ledowych egzemplarzy mogą przybrać formę pojedynczych diod albo halogenów.

Niektóre z nich mają wyższą cenę, jednak koszt ich eksploatacji jest bardzo niski, zaś w innych przypadkach mamy do czynienia z odwróceniem tej sytuacji. Montowane pod stopniami taśmy typu LED to modele o wysokim stopniu energooszczędności, jeżeli zamontuje się dedykowany im generator światła ledowego.

Jakie modele oświetlenia schodów zasługują na szczególną uwagę?

Warto pamiętać o tym, iż oświetlenie schodów nie może być nazbyt intensywne. Gdyby tak się stało, raziłoby domowników podczas ich pokonywania. Delikatne, odpowiednio rozproszone światło będzie tutaj zatem odpowiednim rozwiązaniem.

Jeśli zaś chodzi o popularne i chętnie wybierane przez klientów modele, z pewnością wspomnieć musimy o oprawach schodowych LED Koli Only Satin 230 V. Niezwykle nowoczesne wzornictwo idzie tutaj w parze z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Tego typu elementy oświetleniowe będą zatem świetnie prezentować się tam, gdzie postawiono na styl loftowy czy industrialny.

Eleganckie oprawy schodowe LED wyposażone w czujnik ruchu wykorzystuje się z wielkim powodzeniem nie tylko w przypadku domów i mieszkań, również hotele, pensjonaty oraz siedziby firm bywają w nie wyposażone. Bezobsługowe egzemplarze z regulowanym czasem załączenia oraz uproszczonym maksymalnie sposobem montażu to z pewnością opcja dla najbardziej wymagających klientów. Producent gwarantuje aż 5 lat ciągłego świecenia ze względu na zastosowanie w procesie ich tworzenia najwyższej jakości materiałów oraz innowacyjnych technik.

Podążanie schodami może być niezwykle przyjemnym przeżyciem, kiedy wybierze się nowoczesne oświetlenie schodów dedykowane tym, którzy cenią nowoczesność w najlepszym stylu!


Data dodania: 04.11.2019