Klasyka czy aranżacyjne szaleństwo?

Klasyka czy aranżacyjne szaleństwo? W poszukiwaniu idealnej lampy do salonu
Salon, nazywany wymiennie pokojem dziennym lub gościnnym, to jeden ze strategicznych punktów domu czy mieszkania. Dlatego też jego umeblowaniu i udekorowaniu poświęcić należy maksimum uwagi oraz zaangażowania. Ale nawet najciekawiej urządzone wnętrze nie będzie prezentowało się dobrze, gdy nie wyeksponujemy dobrze najciekawszych jego elementów poprzez odpowiednie ich oświetlenie. Co zatem wybrać, by salon był miejscem, w którym ciekawy design spotyka funkcjonalność?

Polecamy lampę wiszącą IL MIO PARASOL E27 w kolorze czarnym.

Moc klasyki, czyli sprawdzone lampy do salonu
Jeśli chcemy, by lampa była elementem raczej stonowanym i takim, który nie pretenduje do bycia na pierwszym miejscu, gdy chodzi o aranżację przestrzeni, postawmy na klasykę. Ona, jak powszechnie wiadomo, zawsze jest w cenie. Gdy zatem wybieramy główny element oświetlenia wnętrza, a zatem lampę sufitową, dobrą opcją będą żyrandole wprost odwołujące się do tradycyjnych form. Wielu Polaków bardzo je sobie ceni. Kilkuramienny model stanie się integralną częścią salonu, która będzie niejako kontynuacją stonowanej aranżacji.
Pamiętajmy jednak, że klasyka nie oznacza nudy i bylejakości, jest wyborem tych, którzy znajdują piękno w standardowych, znanych sobie formach.


Produkt ze zdjęcie powyżej: Lampa wisząca IL MIO RALPH 5 Polux

Zachwycenie nowoczesnością, czyli styl industrialny w natarciu
Polacy coraz częściej kierują się w stronę nowoczesności, kiedy urządzają przestrzeń salonu. Co oznacza to w praktyce? Sporo czerpiemy z modnych dziś klimatów loftowych, wybierając minimalistyczne formy i nietuzinkowe patenty. Nie brakuje z pewnością fantazji ich projektantom, którzy przygotowują dla klientów niezwykłe egzemplarze.
Kto wszak powiedział, że lampa nie mogłaby przyjąć formy bicykla, parasola czy też ogromnych rozmiarów żarówki? Wyobraźnia twórców wydaje się nie mieć granic, ich dzieła natomiast stają się nierzadko głównymi elementami ozdobnymi przestrzeni. Na tego typu lampy wprost nie sposób jest nie zwrócić uwagi, kiedy przekracza się próg pomieszczenia, w którym je zastosowano.
Nie brak im oczywiście również funkcjonalności, nie tylko ciekawe kształty są ich cechami wyróżniającymi. Jeśli zaś mowa o ich roli w kontekście całości wnętrza, jest ona nieoceniona. Oryginalny element oświetleniowy jest w stanie zadecydować o tym, że zwyczajne i być może urządzone nieco sztampowo pomieszczenie nabiera znamion niezwykłości, a jego źródło światła zachwyca fanów designu.


Mariaż tradycji z nowoczesnością, czyli skandynawski design w salonie
Skandynawowie pokazali nam, w jaki sposób klasyczne, proste formy mogą być powiązane z tym, to nowoczesne. Z ich pomysłów na oświetlenie pokoju dziennego warto czerpać pełnymi garściami. Naturalne materiały i kolorystyka rewelacyjnie wpisują się do tego typu wnętrz, w których domownicy i goście mają się relaksować i spędzać czas w przyjemny sposób.
Tradycja czy nowoczesność? A może zgrabne połączenie jednego z drugim? Pora podjąć decyzję o tym, w jaki sposób rozświetlić swój pokój dzienny, ukazując go światu w pełnej krasie!

Lampy wiszące w ofercie Halogen.pl

Data dodania: 3 wrzesień 2019