Piękne i funkcjonalne lampy stołowe do salonu. Przegląd

Lampy stołowe mogą pełnić funkcję dodatkowego oświetlenia w twoim salonie. Świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjny i podkreślający aranżację wnętrza. Sprawdź, jakie lampy stołowe możesz wprowadzić do swojego salonu.

Odpowiednia lampa w salonie sprawi, że pomieszczenie stanie się ciepłe i przytulne. Wystarczy dobrze ten zakup zaplanować. Szczególną uwagę warto przywiązać do wyboru lampy stołowej. W końcu stół w salonie jest newralgicznym miejscem, przy którym spędza się bardzo dużo czasu.

Dlaczego w salonie warto mieć lampę stołową?

Przy pomocy lampy stołowej możesz wprowadzić do salonu niepowtarzalny klimat. Rozświetlony stół będzie prezentował się w niezwykle atrakcyjny sposób. Zrelaksujesz się przy posiłku, jak i podczas czytania ulubionej gazety. Na rynku dostępnych jest wiele modeli lamp stołowych, które emitują światło sprzyjające skupieniu, jak i relaksowi. Z łatwością przygotujesz stół, który zachęci do spędzania wolnego czasu.

Choć mogłoby się wydawać, że oświetlenie stołu jest mało znaczącym elementem, każdy detal ma znaczenie przy aranżacji wnętrza. Jeżeli chcesz uzyskać spójną kompozycję, lampa stołowa musi pasować do pozostałego oświetlenia znajdującego się w salonie.

Styl salonu a lampa stołowa

Lampa stołowa powinna tworzyć harmonijny zestaw z całą aranżacją wnętrza. Sprawdź, jakie lampy sprawdzą się najlepiej w najczęściej wybieranych aranżacjach salonów.

 - Styl klasyczny – najważniejsze jest, aby lampa była przytulna i wprowadzała do wnętrza romantyczny klimat. W tej roli znakomicie sprawdzi się lampa stołowa IL MIO GRENA Polux. Wprowadzisz dzięki niej do salonu rodzinny klimat, a jednocześnie dekoracyjny akcent. Dzięki dostępności w złotym kolorze bez żadnych zdobień, w dużej mierze jest uniwersalna.

- Styl nowoczesny – biel to kolor, który w nowoczesnych wnętrzach sprawdza się najlepiej, szczególnie w połączeniu ze srebrem, a taką właśnie kompozycję kolorystyczną proponuje model SIMONA LED 10W 3000K. Lampa dostępna w stonowanej kolorystyce posiada oryginalny kształt spirali, przez co ożywia wnętrze i wprowadza do niego dekoracyjny charakter. Obok takiego rozwiązania na pewno nie można przejść obojętnie.

- Styl glamour – wyznacznikiem jest tu połączenie nowoczesnego designu z oryginalną formą. Nie może również zabraknąć błysku, który odnajdziesz w modelu IL MIO VEJLE. Ozdobiona kryształkami lampa stołowa zwraca uwagę, a jednocześnie prezentuje się przepięknie.

Ledowe oświetlenie do salonu

Największą popularnością obecnie cieszy się oświetlenie LED. Dlaczego? Ponieważ jest energooszczędne, odznacza się długą żywotnością oraz wysoką sprawnością. Jest to oświetlenie ekologiczne, znakomicie odzwierciedlające kolory i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Dzięki temu, że żarówki LED pracują z niskim natężeniem, jest małe ryzyko porażenia. Ponadto, nie nagrzewają się do wysokich temperatur, co jest dodatkowym atutem.

Wybierając oświetlenie LED na pewno nie pożałujesz. Stosunkowo wysokie ceny żarówek LED zaowocują wysoką skutecznością, sprawnością i niezawodnością.

Data dodania: 14.05.2020