Skontaktuj się z nami »    📞 Infolinia: 85 7434 288    📧 E-mail: sklep@halogen.pl
✔️ 89.000 pozytywnych opinii   ✔️ Darmowa dostawa od 490 zł   ✔️ 14 dni na zwrot
Producenci
Paczkomaty InPost

Inpost Paczkomaty

Lampy z czujnikiem ruchu – zasady działania, zalety, funkcje
Lampy z czujnikiem ruchu – zasady działania, zalety, funkcje

Bezpieczeństwo jest najważniejsze dla każdego właściciela domu. Nie trudno o wypadek, jeżeli musimy brodzić po ciemnym terenie. Decydując się na zainstalowanie lamp z czujnikiem ruchu, droga od wejściowej furtki do wejściowych drzwi zawsze będzie bezpieczna.

 

Dlaczego zewnętrzne oświetlenie z czujnikiem ruchu to najlepsze rozwiązanie?

Dostępnych jest wiele propozycji w zakresie oświetlenia zewnętrznego. Ułatwiają życie, sprawiają, że spacerowanie po terenie wokół domu po zmroku jest niezwykle bezpieczne.

Jednym z najpopularniejszych zewnętrznych systemów oświetleniowych są lampy z czujnikiem ruchu lub zmierzchu. Pierwsze są wyposażone w czujnik, który włącza światło, gdy ktoś znajduje się w jego zasięgu. Drugie rozwiązanie włącza się po zapadnięciu zmroku, a wyłącza, gdy wyczuje światło dzienne.

 

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu lub zmierzchu są idealne, jeżeli wracasz późno z pracy i nie chcesz mieć problemów z omijaniem przeszkód znajdujących się po drodze. Twoja droga do domu zostanie w idealny sposób oświetlona. Pamiętaj, aby montować tego typu lampy na odpowiedniej wysokości, bez dostępu dla dzieci ani włamywaczy.

 

Rodzaje lamp z czujnikiem ruchu

W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje czujników ruchu:

- czujnik ruchu na podczerwień,

- ultradźwiękowy czujnik ruchu,

- czujnik wysyłający i odbierający fale ultradźwiękowe.

 

Czujnik ruchu

 

Najczęściej do oświetlenia terenów zewnętrznych wybierane są czujniki ruchu na podczerwień. Bardzo dobrze w tej roli sprawdza się np. model LX42. Pozwala na automatyczne sterowanie oświetleniem, a także innymi urządzeniami elektrycznymi. Oświetlenie jest włączane za pomocą czujnika ruchu PIR, który działa na podczerwień. Stanowi bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ uruchamia się tylko wtedy, gdy faktycznie jest potrzebne.

 

Dostępne obecnie w sprzedaży lampy z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu są designerskie, dlatego mogą dodatkowo ozdobić teren wokół domu. Można wybrać takie rozwiązanie, które idealnie pasuje do aranżacji zielonej przestrzeni.

 

Podłączanie czujnika ruchu – jak zrobić to poprawnie?

Przy każdym czujniki ruchu znajduje się instrukcja, dlatego każdy samodzielnie poradzi sobie z jego montażem. Istotne jest jedynie, aby przed podejmowaniem jakikolwiek czynności przy prądzie, zawsze wyłączać bezpieczniki. Jak wyglądają kolejne kroki?

 

  1. Po zdjęciu pokrywy lampy LED, należy odkryć kostkę zaciskową.
  2. W wyznaczonym miejscu należy umieścić przewód zasilania oraz odbiornika.
  3. Montaż lampy z czujnikiem ruchu w wybranym miejscu – najczęściej przykręca się ją do ściany lub innego elementu konstrukcyjnego.

 

Gdzie najlepiej zamontować zewnętrzną lampę z czujnikiem ruchu?

Nie wolno umieszczać lamp z czujnikiem ruchu przy innych źródłach światła oraz w miejscach, które odznaczają się dużymi wahaniami temperatury. W polu ich działania nie mogą znaleźć także ruchome elementy stolarki okiennej czy drzwiowej, ani żadne inne przegrody.

 

Nowoczesne lampy z czujnikami ruchu nie potrzebują umieszczania w widocznych miejscach, aby skutecznie radzić sobie z oświetlaniem terenu. Dodatkowo, wykrywanie ruchu możliwe jest przez szkło, powierzchnię gipsu, tworzywa sztucznego i płyty G-K, dlatego jeżeli obawiasz się o uszkodzenie systemu, możesz umieścić lampę za szybą w garażu.

 

Co jest najważniejsze przy wyborze lamp z czujnikiem ruchu?

Bardzo ważne jest, aby przy wyborze lamp z czujnikiem ruchu zwrócić uwagę na zasięg ich działania. Jest to niezwykle ważne, jeżeli chcesz w funkcjonalny sposób wykorzystać lampy do oświetlenia całego podwórka. Najlepiej, gdy lampa jest w stanie wychwycić ruch na całej dostępnej powierzchni, a jednocześnie nie włącza się za każdym razem, gdy ktoś przechodzi ulicom. Znalezienie odpowiedniego rozwiązanie zajmie na pewno trochę czasu, ale warto szukać, aby wybrać rozwiązanie w każdym calu dopasowane do potrzeb.

 

Pamiętaj także o wybraniu lampy odznaczającej się odpowiednią odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Upewnij się, że nie straszne jej będą deszcz, ostre słońce czy śnieg. Wystarczy sprawdzić, jaki stopień ochrony IP posiada dana lampa. Najlepiej, aby ten wskaźnik wynosił przynajmniej 44.

 

Czy lampy z czujnikiem ruchu nie będą uruchamiały się zbyt często?

Lampy z czujnikami ruchu to inteligentne rozwiązania, które nie uruchamiają się podczas przebiegania przez teren działki psa czy kota. Posiadają wysoki poziom czułości, który wysyła sygnały jedynie wtedy, gdy ruch jest znaczący. Nie musisz się więc obawiać, że posesja będzie oświetlona przez całą noc, ponieważ akurat pod lampą będą bawiły się koty sąsiadów.

 

Czujnik ruchu - po zmroku

 

Lampy LED z czujnikiem ruchu – oszczędność i komfort korzystania z posesji po zmroku

Dziś największą popularnością cieszy się oświetlenie LED. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na standardowe lampy czy z czujnikiem ruchu, warto zwrócić uwagę na modele z tej właśnie kategorii. Pozwalają na osiągnięcie sporych oszczędności związanych z niskim poborem prądu. Warto także dodać, że lampy LED z czujnikiem ruchu odznaczają się bardzo długą żywotnością, w porównaniu do tych zasilanych klasycznymi żarówkami.

 

Lampy z czujnikiem ruchu możesz umieścić nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz pomieszczeń! Sprawdź, gdzie!

Przedpokój

Oświetlony przedpokój gwarantuje wygodę, ale także bezpieczeństwo przemieszczania się pomiędzy pomieszczeniami. Umieszczając tam wiszącą lampę z czujnikiem ruchu skutecznie wystraszysz każdego włamywacza, a jednocześnie zapewnisz sobie dostęp do światła bez konieczności szukała włącznika. Unikniesz dzięki temu nieprzyjemnych sytuacji związanych z natrafieniem na przeszkody ukryte w ciemności. Propozycji jest na tyle dużo, że z łatwością znajdziesz lampy pasujące do aranżacji wnętrza, a jednocześnie spełniające określone funkcje.

 

Schody

Schodzenie po nieoświetlonych schodach jest bardzo niebezpieczne! Nigdy tego nie rób! Jeden nieostrożny ruch wystarczy, aby złamać nogę lub wyrządzić sobie jeszcze większe szkody. Umieszczając na schodach czujniki ruchu, zapewniasz sobie bezpieczne przejście z jednego piętra na drugie.

do góry
  Facebook        Instagram        YouTube
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl